Wsparcie dla Twojego biznesu

Oferujemy Państwu szkolenia w zakresie kształcenia zawodowego BHP. Szkolenia Wstępne i Okresowe, Obsługę BHP i P. POŻ. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Napisz do nas: kontakt@uslugibhp-24.pl

        My w social mediach

a

Szkolenie BHP online? Tak, oczywiście!

  /  Obowiązki Pracodawcy   /  Szkolenie BHP online? Tak, oczywiście!
szkolenie bhp online

Szkolenie BHP online? Tak, oczywiście!

Szkolenie wstępne BHP to często organizacyjny koszmar dla firm. Pracowników, którzy tego wymagają trzeba umówić z Instruktorem, zarezerwować im czas, znaleźć odpowiednie wolne pomieszczenie…

Problemy te tylko mnożą się im większą prowadzimy firmę. Bowiem jak przeszkolić pracowników w placówkach rozsianych w całej Polsce? Zgromadzić ich wszystkich w jednym miejscu? Płacić wielkie pieniądze Instruktorowi, aby odwiedził każdą placówkę? Zatrudnić kilku różnych i ryzykować, że pojawią się jakieś różnice?

Tymczasem wszystkie te zmartwienia można rozwiązać w bardzo łatwy sposób: wystarczy podejść do tematu w sposób odpowiadający realiom współczesnych czasów. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by szkolenie przeprowadzić przez Internet.

Szkolenia BHP online są też oczywiście w naszej ofercie. Co należy o nich wiedzieć?

Podstawa prawna

„Czy na pewno jest to legalne?” zapyta zapewne wielu przedsiębiorców. Otóż tak, jak najbardziej! Wymogi prawne dotyczące szkoleń BHP reguluje §8 rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860). Podstawowym wymogiem, jaki spełnić musi takie szkolenie, to przeprowadzenie dwóch rodzajów Instruktażu:

  • Szkolenie wstępne ogólne (czyli absolutne podstawy, które pozostają niezmienne dla wszystkich zatrudnionych)
  • Szkolenie wstępne na stanowisku pracy (czyli te elementy Instruktażu, które mogą się zmieniać pomiędzy poszczególnymi stanowiskami).

Co do ich formy i konkretnego programu, ustawodawca nie narzuca ich w żadnym miejscu – można ustalać to pomiędzy pracodawcą, pracownikiem, i Instruktorem.

Jedyny wymóg, jaki stawia przed nami ustawa, to konieczność wzajemnego widzenia i słyszenia się pomiędzy Instruktorem a szkolonymi pracownikami. Tak więc o ile jesteśmy w stanie zapewnić stabilne łącze Internetowe, mikrofony i kamery po obu stronach, szkolenie BHP przez Internet jest w pełni akceptowalną formą instruktażu.

Kwestia zawartości

Czy jednak wszystko można w ten sposób przekazać? Co powinno zostać zawarte w Instruktażu? Okazuje się że nic, czego nie można przekazać zdalnie przy zapewnieniu odpowiedniego sprzętu i materiałów.

  • Podstawowe zasady BHP zawarte w Kodeksie Pracy, układach zbiorowych pracy, czy w regulaminach pracy bez problemu mogą zostać wyłożone w formie zdalnej prezentacji multimedialnej;
  • Przepisy i zasady pracy nie narzucone odgórnie, a określone indywidualnie wedle uznania przez danego pracodawcę – tak samo;
  • Zasady udzielania pierwszej pomocy – przy szkoleniach wstępnych nie wymagają ćwiczeń, a co za tym idzie – fizycznej obecności Instruktora w pomieszczeniu. W podstawowym szkoleniu ta część ma charakter wykładu połączonego z materiałami wideo, a więc znów nie jest to nic, czego nie możnaby przeprowadzić w sposób zdalny przy zastosowaniu podstawowych narzędzi do wideokonferencji.
  • … i tyle! Przy szkoleniu wstępnym nie jest wymagana żadna skomplikowana dokumentacja czy testy, które wymagałyby fizycznej obecności Instruktora. Wystarczy jedynie uważnie słuchać.

Dlaczego warto?

Korzyści wynikających z przeprowadzenia internetowego szkolenia BHP jest co najmniej kilka:

  • Najważniejszym z nich jest oczywiście wygoda. Każdy instruowany pracownik może zostać przy własnym biurku; nikt nie musi nigdzie jeździć i rezerwować pokoi. Wystarczy po prostu ustalić dogodny termin włączyć najprostsze oprogramowanie do wideokonferencji i uważnie słuchać.
  • Równie istotny jest czas. Szkolenie przeprowadzone w ten sposób będzie trwało tylko tyle, ile naprawdę musi. Uniknie się pogaduszek czy „przerw na kawę”, w które łatwo popaść na żywo. Po zakończeniu instruktażu można po prostu się rozłączyć.
  • Na koniec pozostaje kwestia pieniędzy. Przeprowadzając szkolenie BHP online, Instruktor może policzyć tylko i wyłącznie za usługę i nic innego. Nie ma kosztów dojazdu, nie musi uwzględniać w wycenie czasu, który „marnuje” na dotarcie do klienta. W efekcie szkolenie przeprowadzone w taki sposób może być po prostu tańsze.

Zamów szkolenie już dziś

Oczywiście nie wychwalamy szkoleń Internetowych po nic. Nasi Instruktorzy są w pełni przygotowani, aby przeprowadzić w ten sposób instruktaż w Państwa firmach, w dogodnym dla Państwa dniu i godzinie – nawet o bardzo niestandardowych, „niebiznesowych” porach.

Koszt takiego szkolenia może zamknąć się nawet w 60 PLN!


Gorąco zachęcamy do kontaktu!


Leave a comment